Hakkımda

Yıldırım Kaya Bodrum İlçe Teşkilatını Ziyaret Etti

Yıldırım Kaya Bodrum İlçe Teşkilatını Ziyaret Etti

Ankara Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, yoğun bir program çerçevesinde Bodrum’a geldi. Kaya “Bugün, 'tek adam'ın peşine takılıp, Cumhuriyet devrimleriyle hesaplaşmayı önüne koyanlar bilsinler ki, Cumhuriyet değerlerini her koşulda koruyacak devrimciler var. Biz varız! Bizler yeni devrimlere yelken açanlarız” dedi. 

27 Ekim Cumartesi akşamı Bodrum’a gelen ve gelir gelmez de İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu ile bir araya gelen Yıldırım, 28 Ekim sabah saatlerinde de CHP İlçe Başkanlığında bir basın toplantısı düzenledi. 

Partililer, CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Bodrum Belediye başkan aday adaylarının da hazır bulunduğu basın toplantısında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya “Mustafa Kemal Atatürk, hayallerini gerçekleştiren büyük bir devrimcidir. Emperyalizme karşı kazandığı zaferleri, en büyük hayali olan Cumhuriyeti kurarak gerçekleştirmiştir” dedi. 

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, davetlerini kırmayarak Bodrum’a geldiği için teşekkür ederek sözü CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya’ya bıraktı. 

Konuşmasının başında genel siyaset üzerinde değerlendirmeler yapan ve iktidar partisini eleştiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya “Yerel yöneticileri partililer ve halk belirleyecek. Türkiye’de Bodrum gibi beyaza bürünecek” dedi. 

Bodrum’da partililer ile buluşmasında yerel seçimler ile ilgili oldukça iddialı ifadeler kullanan ve özellikle Ege bölgesinde çok büyük bir hamle gerçekleştirileceğini belirten Kaya “Bodrum’un beyazlığı Türkiye’ye de bürünecek. Sadece Bodrum ve Muğla ile yetinmeyeceğiz. Muğla’ya kardeş olabilmesi için Manisa, Balıkesir, Bursa’yı, Antalya’yı da alarak yolumuza devam edeceğiz. Uşak’ı alacağız, ‘Anadolu Kaplanları’ diye isimlendirdiğimiz, ama bu kaplanların can çekiştiği Denizli’yi de alacağız. Bunu önce partililerimizin iradesiyle ve sonra da bunu halkın iradesi ile gerçekleştireceğiz” dedi. 

YEREL YÖNETİCİLERİ PARTİLİLER, ÜYELER BELİRLEYECEK 

“Bizler birileri gibi sırça saraylarda oturup kimin belediye başkanı, kimin meclis üyesi olacağını belirleyenlerden değiliz” diyerek sözlerini sürdüren Kaya “Bizler Bodrum’da kimin çok daha iyi Belediye Başkanlığı yapacağını bilemeyiz. Buradaki partililerimiz buna karar verecekler. Bizim genel merkez yöneticileri olarak görevimiz de bu kararların altına imza atmak olacaktır. Kararı biz değil, buradaki partililerimiz, üyelerimiz verecektir. Biz kimin belediye başkanı olacağına bakmıyoruz. Bir halkın belediyeciliği var, bir de sarayın belediyeciliği var. Sarayın belediyeciliğini kabul edenler gidip sarayın kapısına kapıkulu olsunlar, halkın belediyeciliğini hayata geçirmek isteyenler de halk ile kol kola girecekler ve halka hizmet vermeye devam edecekler” dedi. 

Yıldırım Kaya 2019 Yerel Yönetim Seçimlerinde Bodrum’dan da yüzde 65 değil, yüzde 75 oranında oy beklediğini de sözlerine ekledi. 

Copyright © 2019 RECAİ SEYMEN-BODRUM BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI | Tüm hakları saklıdır.